top of page

Môj príbeh

IMG-20191110-WA0008.jpg

Dnes sa k vám prihováram ako vyštudovaný manažér a  psychológ. Pracovala som v nadnárodných spoločnostiach vo Francúzsku aj Belgicku, i v psychiatrickych klinikách v Belgicku. 


Práve táto prax bola pre mňa veľkou školou života. Školou, kedy som si uvedomila, že veľa vecí sa dá dokázať, no nie vždy všetko. Tu platí jednoduchosť a skromnosť.


Postupovať malými krôčikmi dopredu a tešiť sa aj z navonok nepatrných úspechov.


Momentálne stále pracujem ako kouč a mediátor s individuálnou praxou, ale aj v nadnárodnej spoločnosti v oblasti psychopatológie v práci (teda chorôb z povolania), kde zamestnancom i vedeniu, ktorí čelia dennodenne náročným, ľudským situáciám prinášam iný uhol pohľadu.


Podľa jednej francúzskej štúdie, dnešní manažéri strávia až 57% svojho času práve riešením “ľudských osudov ci konfliktov ” na oddelení, či medzi oddeleniami.Preto som sa rozhodla rozbehnúť Dreamcatcher-program podpory osobnostného rozvoja a mentálneho zdravia ako individuálnych tak aj pre firemných klientov. Dreamcatcher je veľmi symbolický názov. Vyjadruje nielen ochranu pred zlou energiou a nočnými morami(nielen z práce) ale aj pomoc ako môžu ľudia pretvoriť ich sny – viď túžby – na skutočnosť. V dnešnej uponáhľanej dobe, kde každý len scrollujeme Instagram (och aky paradox). 


Chcem  ponúknuť menšiu zastávku, využiť túto chvíľu na reflexiu, sebareflexiu, položenie si pár otázok, prehodnotenie situácii, ktoré každý prežívame a premeniť ich na niečo, čo nás posúva vpred.

Netvrdím, že život je úžasný. Hoci je, ale častokrát sa k tomu “užasnému” vieme dopracovať len cez určitú obetu, cez utrpenie, pretože práve v týchto momentoch sme najbližšie k sebe samým. Skúsme sa teda spolu na chvíľu zastaviť, nechať bokom povrchné rady (5 krokov k…, 4 body k …), sadnúť si a úprimne si povedať : “hľa, mám stretko so svojim JA”

Môj profil

2021

Psychoanalytická spoločnosť Espace Analytique, Paríž(FR)

Ročný kurz seminárov k základom ľudskej psychológie z psychoanalytického pohľadu.

2019

Inštitút psychopatológie v práci, Paríž(FR)

Jednoročná vzdelávacia postgraduálna nadstavba je zameraná na štúdium mentálnych chorôb z povolania, napr. depresie, úzkostné stavy, syndróm  posttraumatického stresu, šikanovanie v práci, syndróm vyhorenia a syndróm nudy v práci.

2018-2019

Fakulta psychoanalytickej terapie, Aix-en-Provence(FR)

Dvojročné štúdium individuálnej psychoanalytickej terapie.

2017

Orsys Paris, Mediácia v práci, Paríž(FR)

Školenie zamerané na riešenie konfliktov v pracovnom prostredí.

2016

Chantal Motto Consulting, Paríž (FR)

Firemné konštelácie. Metóda riešenia problémov a dynamiky v kolektíve.

2013

Mosaik International coaching school, Paríž (FR)

Kouč

2009

Université Libre de Bruxelles (BE)

Diplomovaná klinická psycholgička, špecializácia deti a dospievajúci

1999

École Superieure de Commerce, Reims (FR)

MBA

1996

Ekonomická univerzita Bratislava (SK)

Marketing a obchod

bottom of page